Pronájem bytu bez realitky

Prodejte byt bez realitky

Život je změna a ne každý ho chce prožít na jednom místě. Ať už vás ke stěhování přiměla neopakovatelná pracovní nabídka či zcela jiné důvody, pravděpodobně si lámete hlavu, jak vyřešit stávající bydlení, které máte v osobním vlastnictví. Existují pouze dva způsoby, jak prodat byt a to s pomocí realitní kanceláře a svépomocí. Obě možnosti mají svá pro a proti a záleží na tom, kolik času a úsilí můžete a jste ochotni do transakce vložit. Pojďme se spolu podívat na výhody prodeje bytů bez realitky a naopak s asistencí realitního makléře.

Výhody a nevýhody prodeje bytů s realitkou

Renomované realitní kanceláře jsou známé profesionálním přístupem a nabízí kompletní zajištění právního a finančního servisu, stejně jako pomoc s daňovou problematikou. Pokud v oboru nemovitostí plavete a máte obavy, že prodej bytu nezvládnete, určitě pomoc od třetí strany uvítáte s otevřenou náručí. Realitní kanceláře zpravidla disponují rozsáhlou inzertní sítí, díky které najdou kupce opravdu rychle.

Rozhodnete-li se pro tuto možnost, vyberte si realitní kancelář podle kladných referencí a rozhodně se nespoléhejte na „bezejmenné“ makléře, o kterých ještě před několika měsíci nebyla nikde ani zmínka. Takové subjekty zpravidla neposkytují slíbený servis a navíc požadují velmi vysoké provize. Nyní se zaměříme na složitější, ale mnohem výhodnější prodej bytů bez realitky.

Výhody a nevýhody prodeje bytů bez realitky

real-estate, for rent, rented-3297625.jpg

Neexistuje jediný důvod, proč byste se měli vzdát vysoké částky z ceny vaší nemovitosti a odevzdat ji v podobě provize realitce. Zamyslete se nad výhodami a specifickými vlastnostmi vašeho bydlení, díky kterým bude pro potencionální zájemce mnohem atraktivnější. Zmapujte současný trh a nastavte cenu tak, aby nebyla příliš vysoká, ale zároveň jste prodejem netratili. Investujte několik desítek či stovek korun a zveřejněte nabídku na inzertních portálech, které se specializují na prodej bytů bez realitky.

Sami si vyberte zkušeného advokáta, který vám pomůže se všemi právními náležitostmi a vyčkejte, až se vám začnou ozývat zájemci. Prodej bytu svépomocí je sice časově náročnější a navíc budete muset aktualizovat inzeráty, na druhou stranu za něj dostanete mnohem více, než kdyby ho prodala realitní kancelář.