Pronájem bytu bez realitky

Pronajměte si byt v Praze a neplaťte provize

V předchozím článku jsme vás nasměrovali na inzertní portály, na kterých uveřejňují inzeráty majitelé nemovitostí a nikoliv realitní kanceláře, což je první krok k úspěšnému pronájmu bytu v Praze bez provize. Dejte si však pozor, protože se ne vždy setkáte s korektním chováním pronajímatelů a ne každý byt bude ve skutečnosti vypadat tak, jak slibují fotografie. Nezapomeňte na to, že milionová Praha nabízí poměrně dost možností pronájmu a není na tak místě výběr uspěchat. Následující tipy vám pomohou proplout najít takový byt, díky kterému se vám bude v hlavním městě opravdu líbit.

Ujasněte si své požadavky

Stěhujete se do Prahy, protože vás již nebaví každodenní dojíždění za prací? Předtím, než podepíšete nájemní smlouvu, se přesvědčete, zda to budete mít z vašeho nového bytu do práce skutečně blízko. Rozloha Prahy je téměř 500 km2 a cesta z jednoho konce na druhý tak může trvat i hodinu (během dopravní špičky daleko déle). Předejděte nutnosti brzkého vstávání a stresu z toho, zda dorazíte do práce včas a poohlédněte se po takovém bydlení, které není od vašeho pracoviště příliš daleko. Rozhodnete-li se pro pronájem bytu v Praze bez provize, pravděpodobně si budete moct dovolit i bydlení v atraktivnějších lokalitách.

Hledáte-li naopak klid a to bez ohledu na to, zda vám dojíždění do práce zabere o dvacet minut méně či více, ujistěte se, zda není v okolí vybraného bydlení příliš hlučno. Přítomnost staveniště, špatně odhlučněná frekventovaná silnice či neurvalí sousedé, to vše vám může nové bydlení pěkně otrávit.

Pronájem nebo koupě?

Kladete si otázku, zda je výhodnější pronájem bytu Praha bez provize či koupě bytu do osobního vlastnictví? Vše má své pro a proti a rozhodnete-li se byt v Praze koupit, musíte se připravit na nutné investice do oprav a údržby. Vlastní byt se vyplatí pouze tehdy, budete-li jeho vlastníkem déle než 5 a více let a počítejte s tím, že ne vždy panuje na trhu taková situace, kdy se byt vyplatí prodat a vy tak budete muset s prodejem čekat.