Pronájem bytu bez realitky

Bydlení v Praze bez realitky

Stověžatá Praha je nejen hlavním městem, ale také centrem kultury, vzdělanosti a místem s obrovskou nabídkou dobře placených pracovních příležitostí. Není divu, že do ní směřuje stále více lidí, které již omrzel život maloměstě nadobro omrzel. Chcete-li být takříkajíc „ve středu dění“, přestěhujte se do hlavního města a užijte si nekonečné možnosti, které matička Praha nabízí.

Bojíte-li se, že neseženete cenově přijatelné bydlení, zahoďte obavy za hlavu. Neplaťte zbytečně vysoký nájem a poohlédněte se po pronájmu bytu v Praze bez realitky. Není jediný důvod, proč platit vysoké provize za služby realitních makléřů, když máte možnost pronajmout si útulné bydlení svépomocí. Budete však muset obětovat trochu volného času a obrnit se pevnými nervy.

Zvládnete to i bez realitky

Připravte se na to, že najít ideálního pronájem bytu v Praze bez realitky není otázkou jednoho odpoledne (nemáte-li velké štěstí). Vzhledem k tomu, že ve svém novém bydlení strávíte minimálně několik let, vyplatí trochu času do hledání bytu investovat. Jistě, můžete zajít do realitní kanceláře a vychrlit na makléře své požadavky a on vám nabídne adekvátní byt třeba ihned. Budete se však muset smířit s vysokou provizí, kterou si makléř za pronájem stanoví. Pustíte-li se do hledání nového bydlení sami, ušetříte z dlouhodobého hlediska velmi pěknou částku.

Kde začít?

bedroom, interior design, furniture-6778193.jpg

Najít pronájem bytu bez pomoci realitní kanceláře není tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Víte-li, na co si dát pozor a na koho se obrátit, půjde vám hledání jedna dvě. Alfou a omegou pro vás budou specializované inzertní portály, na které vkládají inzeráty vlastníci nemovitostí a nikoliv realitní společnosti. Zadejte do vyhledávače klíčové slovo „pronájem bytu bez realitky Praha“ a vyberte si z nabídky zobrazených serverů.

A jak poznáte, že inzerát skutečně uveřejnil sám majitel ? Jednoduše – budou v něm obsaženy přímé kontaktní údaje a nikoliv telefon (často tzv.“bílá linka“) či mail (poznáte podle názvu domény) na realitku.