Pronájem bytu bez realitky

Pronájem bytů bez realitky v Brně

Brno je často nazýváno hlavním městem Jižní Moravy a podobně jako Praha, nabízí „Štatl“ pestré možnosti vyžití, lákavé pracovní příležitosti a bohatý kulturní život. Na otázku, v čem je Brno lepší, než větší Praha, lze odpovědět velmi jednoduše. Díky geografické poloze a ideálním přírodním podmínkám, panuje v Brně příjemné mírné klima a navíc je zde nesrovnatelně čistší vzduch, o kterém bychom si mohli v Praze nechat zdát. Tyto důvody jsou největší lákadla pro rodiny s dětmi a lidi, kteří nechtějí žít v maloměstě, ale zároveň se nehodlají smířit s nezdravým životním prostředím.

Mohlo by se zdát, že je Brno ideálním místem pro život a skutečně by tomu tak mohlo být. Stačí si vybrat vhodné místo k bydlení a vyvarovat se nejčastějších chyb, na které vás upozorníme v následujících odstavcích. Uvažujete-li nad tím, že se na Jižní Moravu dočasně či natrvalo přestěhujete, pravděpodobně jste již o pronájmu bez realitky v Brně uvažovali.

Pronajměte si byt v Brně bez realitky a ušetřete

Ceny za pronájem brněnských bytů jsou často velmi vysoké a důvodem je provize, kterou si účtují realitní kanceláře. Pronajmete-li si byt v Brně bez realitky, ušetříte ročně desítky tisíc korun, které můžete využít mnohem lepším způsobem. Předtím, než se pustíte do samotného hledání, sepište si všechny požadavky ohledně nového bydlení na papír. Při výběru se řiďte tím, co jste si si stanovili a rovnou eliminujte nabídky, které vám nevyhovují. Ušetříte si tak spoustu času i energie, kterou můžete soustředit na byty, které odpovídají vašim představám.

I bydlení v Brně má svá úskalí

home, sofa, living room-1622401.jpg

Brno je známé svou poklidnou atmosférou, ale stejně jako v každém větším městě, i v něm najdete celou řadu míst, ve kterých se nebydlí dvakrát příjemně. Nebojte se tedy zeptat na to, zda není v okolí bytu nadměrný hluk, zvýšený výskyt kriminální činnosti a jaké jsou sousedské vztahy mezi jednotlivými nájemníky.

Kde hledat

Nejrychlejší cestou k cenově přijatelnému pronájmu je internet. Stačí zadat do vyhledávače „pronájem bez realitky Brno“ a vybrat si mnoha inzertních portálů., na kterých najdete nabídky od majitelů nemovitostí a nikoliv realitních kanceláří, které si k ceně připočítávají vysoké provize.